Obchodné podmienky

Prečítajte si dôležité upozornenia a zhrnutie najdôležitejších bodov našich obchodných podmienok.
Celé znenie obchodných podmienok si kedykoľvek môžete stiahnuť tu
    

 • Keď si u nás niečo skvelé vyberiete a odošlete objednávku, pošleme vám ešte jej potvrdenie. Ešte raz skontrolujeme stav tovaru v sklade, overíme cenu či dostupnosť tovaru u výrobcu. 
 • Na väčšine obrázkov sú profesionálne 3D počítačové animácie. Farebný odtieň, pomerové rozloženie jednotlivých prvkov (napr. vzdialenosť úložných boxov) či presné rozmery produktu sa preto nemusia zhodovať so skutočným vyhotovením dodaného produktu. Občas sa môžu objaviť aj drobné zmeny v dizajne, ktoré si výrobca vyhradzuje a ktoré nemenia vlastnosti a celkovú podobu produktu. Matrace môžu podliehať menším rozmerovým odchýlkam, špeciálne pri výške matraca, kde sa štandardne môže vyskytnúť odchýlka +/- 1 cm. Táto odchýlka nepredstavuje výrobnú vadu a neznižuje kvalitu výrobku. Výškou matraca sa rozumie hodnota nameraná v strede matraca nie na okraji. Farba peny v matracoch znázornená na obrázkoch slúži iba pre prehľadnejšiu ilustráciu rôznych matracových vrstiev a nemusí sa zhodovať so skutočnou farbou použitej peny. Táto odlišnosť nemá však žiaden vplyv na vlastnosti matraca, ktoré ostávajú zachované.
 • Preležanie matraca. Za preležanie matraca sa považuje, ak preležanie tvorí viac ako 20% z celkovej výsky matraca (napr. ak má matrac 20 cm, za preležanie sa považuje deformácia s výškou 4 cm a viac). Veľkosť preležania je pri reklamovaní potrebné fotograficky zdokumentovať.
 • Žmolkovanie látky je prirodzeným znakom používania matraca a tento jav nie je možné reklamovať.
 • Pach a vôňa? Po rozbalení nechajte svoj matrac ešte "odpočinúť" na dobre vetranom mieste. Materiály použité v matracoch z našej ponuky sú testované a certifikované v súlade s prísnymi bezpečnostnými štandardmi. Niektoré materiály (napr. latex) majú svoju charakteristickú prirodzenú vôňu, ktorá však nie je závadou, ale prirodzenou vlastnosťou, a časom vyprchá.
 • Doba doručenia nábytku a matracov býva dlhšia. Buďte preto trpezliví, prosím. Ide o veľký a ťažký tovar, aby bolo jeho doručenie čo najlacnejšie, bude to trvať dlhšie.
 • O doručení tovaru vás preto budeme vopred informovať. Ak vám termín doručenia nevyhovuje, dohodnite si s nami alebo kuriérom náhradný termín.
 • Po doručení hneď skontrolujte stav zásielky (počet balíkov, príp. poškodenie tovaru). V prípade, že sa cestou niečo poškodilo, spíšte priamo s dopravcom škodový protokol. Tento protokol nám pošlite.
 • Ak čokoľvek v dodanom balení chýba, poslali sme vám nesprávny diel, alebo kus s výrobnou vadou, nebuďte smutní. Stačí nám hneď napísať na reklamacie@detskapostel.sk alebo kliknite tu. Pripojte aj fotodokumentáciu a čo najpodrobnejšie opíšte závadu, aby sme vedeli, o čo ide. Urobíme, čo sa dá. 
 • Tovar, ktorý sa nezhoduje s Vašou objednávkou či už farebne alebo akýmkoľvek iným spôsobom, prípadne je poškodený alebo nekompletný, NESKLADAJTE! Ak Vám bola doručená takáto zásielka bezodkladne kontaktujte naše reklamačné oddelenie prostredníctvom reklamačného formuláru, ktorý nájdete na nasledujúcom odkaze - Reklamácia a vrátenie tovaru. Po odoslaní reklamačného formuláru Vás budeme čo najskôr informovať ohľadom ďalšieho postupu.
 • Tovar prišiel v poriadku, ale nepáči sa vám? Ak nie ste spokojní, nič sa nedeje. Tovar môžete vrátiť do 14 kalendárnych dní odo dňa doručenia spolu s vyplneným formulárom na odstúpenie od zmluvy, ktorý nájdete tu: Príloha č. 1 - Formulár na odstúpenie od zmluvy. 
 • Pri tovare na zakázku (tzv. tovar na objednávku - napr. vlastný motív na nábytku,či matrace za príplatok vyhotovené na mieru) je potrebné uhradiť celú platbu za tovar vopred. Takúto objednávku môžete stornovať najneskôr do 48 h. Tovar vyrobený na zakázku nie je možné vrátiť.
 • Nábytok z masívu, ktorý je lakovaný alebo iným spôsobom upravený na biely odtieň, nevystavujte priamemu slnečnému žiareniu, aby vám časom nezažltol. Je to jeho prirodzená vlastnosť, ktorú nie je možné reklamovať.
 • Matrac pravidelne otáčajte na opačnú stranu (aspoň každé 2 mesiace), aby ste sa vyhli predčasnému opotrebovaniu a preležaniu. Ide o dôležitý pokyn od výrobcu.
 • V prípade, že zakúpite viacero kusov matracov, či už rovnakého alebo odlišného typu, farba, štruktúra a šitie matracov sa môže mierne líšiť.

 

Kontaktné údaje predávajúceho:
DETSKAPOSTEL, s.r.o.,
so sídlom Zemianska Dedina 75
IČO: 47429151
zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Žilina, odd. Sro, vl.č.60353/L
DIČ: 2023887008
IČ DPH: SK2023887008
Telefón:02/222 007 01
Email: info@detskapostel.sk
číslo účtu/IBAN: SK0611000000002924913079

Orgán dozoru:
Slovenská obchodná inšpekcia (SOI)
Inšpektorát SOI pre Žilinský kraj
Predmestská 71, P. O. BOX B-89, 011 79 Žilina 1
Odbor výkonu dozoru
tel. č. 041/763 21 30, 041/724 58 68, fax č. 041/763 21 39
http://www.soi.sk 
http://www.soi.sk/sk/Podavanie-podnetov-staznosti-navrhov-a-ziadosti.soi 

 

Celé znenie obchodných podmienok:


Na stiahnutie tu: Obchodné podmienky.

Príloha č. 1: Príloha č. 1 - Formulár na odstúpenie od zmluvy

Príloha č. 2: Príloha č. 2 - Poučenie o uplatnení práva kupujúceho na odstúpenie od kúpnej zmluvy

 

Ďalšie dokumenty:

Reklamačný formulár nájdete tu.

Formulár návrhu na začatie alternatívneho riešenia sporov, nájdete tu

Cenník kuriéra pre vrátenie tovaru nájdete tu alebo môžete využiť našu Cenník našej dopravy.

Táto stránka používa k poskytovaniu služieb a analýze návštevnosti súbory cookie. Používaním tejto stránky s tým súhlasíte. Viac informácií